Wybór butów do uprawiania piłki nożnej wcale nie jest prosty, bo na rynku mamy setki modeli od różnych producentów. Inne buty kupujemy do gry na hali, inne natomiast, gdy nasze dziecko zamierza grać głównie na naturalnej trawie. Na co powinniśmy zwracać uwagę, wybierając się do sklepu sportowego na zakupy wyposażenia dla młodego piłkarza? Dowiesz się tego z dzisiejszego wpisu.

Bez dobrych butów granie w piłkę jest mocno utrudnione

O ile getry, spodenki i koszulka pełnią wyłącznie funkcję ozdobną, to buty chronią nogę przed urazami i zdecydowanie poprawiają przyczepność na każdej nawierzchni. Nie ma znaczenie, czy gramy na parkiecie, czy naturalnej trawie. Odpowiednio dopasowane buty sprawiają, że noga zdecydowanie lepiej trzyma się podłoża, zapewnia szybszy bieg i zdecydowanie precyzyjniejszy strzał na bramkę. Buty piłkarskie to więc nie tylko fajny gadżet, ale również solidne zabezpieczenie stopy i poprawa komfortu gry w piłkę nożną.

Pamiętajmy, że dobre buty do gry w piłkę wcale nie muszą być markowe, ale jak pokazuje doświadczenie renomowani producenci, którzy specjalizują się w tego typu obuwiu, wykonują je zdecydowanie najlepiej. Nie da się ukryć, że również dla naszej pociechy markowe buty będą najlepszym rozwiązaniem. Niestety musimy liczyć się, że za znanym znaczkiem danej marki idzie bardzo duża cena, co przekłada się na wielkość wydatków.

Jak wybrać buty piłkarskie dla dziecka?

Dopasowanie butów dziecięcych do stopy zwykle przysparza sporych problemów rodzicom i trudno się temu dziwić. Każde nowe buty w pierwszym okresie nie są dostosowane do nogi i mogą powodować delikatny dyskomfort. Słuchanie uwag dziecka nie jest więc czasami najlepszym sposobem, by dopasować buty piłkarskie do młodej stopy (buty do piłki kupisz na https://www.r-gol.com/buty-pilkarskie). Bez wątpienia najważniejsze jest wykonanie odpowiednich pomiarów. Musimy dokładnie wiedzieć ile centymetrów ma stopa naszej pociechy. Nogę można zmierzyć za pomocą specjalnej miarki dziecięcej lub wykorzystując zwykłą ekierkę i ołówek.

Warto pamiętać, by nie kupować butów przesadnie dużych. Pomimo tego, że noga dzieci rośnie bardzo szybko, to wybór butów piłkarskich 2 rozmiary większych może w najlepszym wypadku skończyć się gorszym komfortem, a w najgorszym skręceniem kostki. Obuwie sportowe powinno być odpowiednio dopasowane do stopy i wybór butów 1-2 cm większych to maks, na co możemy sobie pozwolić. Niestety musimy się liczyć, że buty będziemy wymieniać 2 razy w sezonie, ale niewiele można na to poradzić. Stopa dziecka rośnie szybko, a zakup zbyt dużych butów nie wchodzi w grę.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.